Uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Rafałówce uczestniczyli w zajęciach upamiętniających rocznicę powstania w getcie warszawskim. Obejrzeli prezentację multimedialną, która zawierała najważniejsze informacje dotyczące przyczyn, przebiegu i znaczenia powstania. Przygotowali gazetkę tematyczną, w której znalazły się zdjęcia, opisy wydarzeń i informacje o bohaterach powstania oraz wykonali żonkile – symbole pamięci. Działania te pozwoliły uczniom w znaczny sposób uczcić pamięć ofiar i uczestników powstania.
